Podhledy

Zavěšené podhledy jsou určeny pro širokou oblast použití v interiérech, a to jak u novostaveb, tak i při rekonstrukcích a opravách bytových, občanských i průmyslových staveb. Konstrukce podhledů slouží zejména ke snížení světlé výšky místnosti. V meziprostoru nad podhledem je možné vést potřebné instalace nebo do něj vložit minerální izolaci pro zlepšení akustiky a tepelně-technických parametrů. Splňují jak estetické, tak i stavebně-fyzikální požadavky, které jsou na ně kladeny.

Pomocí podhledů z flexibilních desek lze snadno splnit i odvážné představy architekta a provést komplikované plochy či zvlněné klenby. Zaoblené hrany osvětlovacích ramp či světlíků již nejsou pro montéry suchých staveb problémem.Stěny a předstěny

Stěny a příčky systému suché výstavby jsou rychlým a efektivním řešením dispozice vnitřního prostoru. Hlavní výhody konstrukcí suché výstavby:
 1. lehkost – konstrukce snižují nároky na únosnost vodorovných konstrukcí,
 2. prostorová úspora – při srovnatelných parametrech potřebují méně prostoru než klasické masivní konstrukce,
 3. variabilita – možnost vytvářet i netradiční tvary (např. oblouky, niky) nebo i vestavět nábytek na míru,
 4. estetičnost – konstrukce mají hladký povrch vhodný pro klasické i netradiční povrchové úpravy, a přitom umožňují splnění širokého spektra technických požadavků.

Předstěny a šachtové stěny stavěné systémem suché výstavby jsou rychlým a efektivním řešením dispozice vnitřního prostoru.

Předstěnami lze řešit estetické, akustické či protipožární vlastnosti stávajících masivních stěn.

Šachtové stěny jsou montovány ze strany interiéru a představují efektivní řešení pro uzavření instalačních či výtahových šachet.

Do vlhka:

V prostorách středně zatížených vzdušnou vlhkostí, jako jsou domácí koupelny, sušárny, kuchyně restaurací apod., jsou vhodným řešením impregnované desky RBI, RFI, MAI… Prostory s trvale vysokou vzdušnou vlhkostí a rizikem vzniku plísní, jako jsou bazény, veřejné sprchy, průmyslové prádelny, velkokapacitní vývařovny apod., vyžadují zvláštní péči.

Základní údaje:
 1. Relativní vlhkost prostředí až 95 %
 2. Tloušťka 75 – 265 mm
 3. Výška 3 050 – 10 900 mm

Akustická:

Akustická sádrokartonová deska je ideálním řešením izolace proti hluku. I při malé tloušťce má vynikající parametry z hlediska zvukové izolace. Zvýšené požadavky na vzduchovou neprůzvučnost je možné řešit dvojitou konstrukcí příčky.

Základní údaje:
 1. Vzduchová neprůzvučnost až 78 dB
 2. Tloušťka 75 – 305 mm
 3. Výška 3 500 – 10 500 mm
 4. Požární odolnost až EI 120


Podkroví

Půdní vestavby zahrnují horizontální, šikmé i vertikální obvodové konstrukce obytného podkroví.

K výstavbě půdních vestaveb jsou sádrokartonové konstrukce ideálním řešením. Představují optimální způsob, jak rychle a ekonomicky získat či rozšířit potřebné prostory pro bydlení.

Výhody uvedených konstrukcí:
 1. lehkost – snižují nároky na únosnost střešních i stropních konstrukcí,
 2. tepelná izolace – konstrukce vyhovují požadavkům na úsporu tepelné energie,
 3. akustická účinnost – splnění předepsaných nároků na zvukovou izolaci,
 4. estetičnost – konstrukce mají hladký povrch vhodný pro klasické i netradiční povrchové úpravy, a přitom umožňují splnění širokého spektra technických požadavků.


Základní údaje:
 1. Tloušťka půdní vestavby Rigips již od 100 mm
 2. Vzduchová neprůzvučnost sestavy střechy s půdní vestavbou Rigips až 55 dB
 3. Požární odolnost celé sestavy střešní konstrukce s podkrovím Rigips až REI 90


Kazetové podhledy

Podhledy ze sádrokartonových kazet či lamel volně vkládaných do kovového roštu jsou jednoduchým a rychlým řešením pro snížení stropu a vytvoření snadného přístupu k instalačním vedením v meziprostoru. Nabízí se volba z široké škály designových vzorů. Použitím perforovaných prvků je možné zároveň řešit i vnitřní akustiku prostoru.

Základní údaje:
 1. Výběr ze vzorů kazet Gyptone, součinitel akustické pohltivosti αW je dle použitých typů kazet a konstrukčního uspořádání až 0,85
 2. Výběr ze vzorů lamel Gyptone (vhodné např. do chodeb), součinitel akustické pohltivosti αW až 0,75
 3. Výběr z designových vzorů kazet Casoprano


Rekonstrukce koupelen

Provádíme rekonstrukce koupelen od počáteční konzultace přes zaměření a návrh, zpracování projektové dokumentace, až po vlastní realizaci stavby, kolaudaci a závěrečný úklid.

V předem dohodnutém termínu provedeme realizaci. Dodržení termínu je pro zákazníky velice důležité s ohledem na další navazující práce. Velmi často na nás navazuje provádění dalších úprav (podlahy, kuchyňská linka). Pokud tedy nejsou součástí dodávky, které zajišťuje naše firma.

Průběh vlastní rekonstrukce se skládá z jednotlivých kroků. V případě zájmu obdrží zákazník přesný harmonogram rekonstrukce jeho bytu:
 1. Bourací práce včetně odvozu a likvidace stavebního odpadu
 2. Zednické práce
 3. Vodoinstalace
 4. Elektroinstalace
 5. Položení obkladů a dlažeb
 6. Malířské a natěračské práce
 7. Vybavení sanitárními předměty
 8. Závěrečný úklid
 9. Předání hotového díla včetně revizí


Kompletní rekonstrukce

Bytu nebo domu jako celku nebo jeho částí, například rekonstrukce bytového jádra, rekonstrukce koupelny, je v současnosti přirozeným požadavkem mnoha domácností. Oprava bytu rekonstrukcí je tak zásadním řešením bytové situace. Rekonstrukcí bytu lze dosáhnout zásadní změny v kvalitě a rozsahu užívání bytu, přestavbou bytu se vylepší a obnoví jeho funkce, vniknou nové funkce bytu. Rekonstrukcí bytu je možné změnit starý a nehezký byt v moderní bydlení. Rekonstrukcí bytu lze zvýšit jeho tržní hodnotu, zvyšuje se hodnota celého domu.

Přestavba bytu je zpravidla komplexní činností a může se týkat:
 1. rekonstrukce bytu jako celku
 2. rekonstrukce omítek
 3. rekonstrukce koupelny
 4. pokládka podlah (plovoucí podlahy, dlažby, koberce)
 5. Výměna dveří
 6. Vybourání příček a výstavba sádrokartonových příček
 7. Topenářské a instalatérské práce
 8. Malba stěn a stropů
 9. Další práce dle dohody


logoNašim cílem je vaše spokojenost.
Vše provádíme na míru s rychlým jednáním přímo
na místě. Neváhejte nás kontaktovat!

Libor Janoušek   Tel: +420 777 266 839